Forum123 Sizin Paylaşım Forumunuz
Forumumuzdan Daha iyi yararlanabilmek için Lütfen üye olunuz....
Üye olmayanlar Forumumuzda Hiçbir Aktivite Uygulayamaz.....
Konu açamaz,Mesaj yazamaz.....
Forumumuzu Tam Anlamıyla Kullanabilmek İçin Lütfen Üye Olunuz.....

Forumumuzdan Daha iyi yararlanabilmek için Lütfen üye olunuz....
Üye olmayanlar Forumumuzda Hiçbir Aktivite Uygulayamaz.....
Konu açamaz,Mesaj yazamaz.....
Forumumuzu Tam Anlamıyla Kullanabilmek İçin Lütfen Üye Olunuz.....

Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

GaleriAnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yap

Macos kurmak isteyenler...

2 posters
YazarMesaj
musagultekin
Administrator

Administrator
musagultekin

Rep Puanı : 105
Basarı Sistemi : 0

Macos kurmak isteyenler... Empty
MesajKonu: Macos kurmak isteyenler...   Macos kurmak isteyenler... Icon_minitimePerş. Mayıs 14, 2009 5:23 pm

arkadaşlar mac kurmak artık mümkün oldu google dan osx86 yazıp çıkan linkleri okuyunşcd için ise ...mininova.org.. adresinden intel işlemcsi olanlar ideneb veya iatkos yazarak veya amd işlemcisi olanlar kallwey veya jass yazarak iso dosyasını utottent gibi bir programla indirerek dvd ye özellikle poweriso ile 4 hızında yazdırarak kurabilirler vista ie daul boot olabiliyor.hardisk teki bigileriniz uçabilır önce iyice araştırın herşeyi burda yazmak mümkün değil.tarifinin yapıldıgı siteler var.ayrıca kurulum ingilizce daha sora leopard destek.apple.com.tr adresinden türkce yama indirilebilir.dedigim gibi biraz ingilizceniz ve bilgisayar bilginiz yoksa basaramazsınız.önce pc donanımınızı iyi tanıyın .bilmiyorsaız siw gibi bir proramla inceleyin ve not edin.
1)diski hazırlama :acronis veya partetionmagic gibi bir yazılımla hardiskinizde hfs+ formatlı bir alan ayırı en ez 15 gb olsun.
2)easybsd isimli programı bulun ve c ye kurun (daulboot icin ilac gibidir)
3)leopard cdsini boot edin
4)tekrar kurulum yapacagınız kısmı journal secenegi ile formatlayın
5)costum ile donenımınızı seçin
6)kurulumun bitmesinı bekleyım
gigabayt -intel anakart´intel islemci ve realtek ethernet problem cıkarmaz.

ilk seferde basaramayabilısinz ama denemeye devam edin olacaktır yalnız bazı bilgisayarlarda bios ayarlarıda gerekebilir intel islemcide cift cekirdegi tanımazsa biostan cift cekirdegi tek e düsürün veya boot ederken cpus=1 yazarak boot edin basarılar.
bilgi için yararlı bir site osx86project piyasadaki bilgisayarların cok azı bu işletim sistemini işletebilmeltedir siz en iyisi osx86project org adresinden hardware kısmından örneklere bir bakın sizin bilgisayarınız yoksa denemeyin sonuçta bu işletim sistemi pc için yapılmamış ve gönüllüler yardımı ile driver desteği forumlarda bulunabiliyor .unutmayın en iyi işletim sistemi bilgisayarınızın desteklediğidir.
Cılgın_Cocuk
Er

Er
Cılgın_Cocuk

Rep Puanı : 26
Basarı Sistemi : -1

Macos kurmak isteyenler... Empty
MesajKonu: Geri: Macos kurmak isteyenler...   Macos kurmak isteyenler... Icon_minitimePaz Mayıs 24, 2009 2:27 pm

sonunda buldum ya sagolun (:

Macos kurmak isteyenler...
1 sayfadaki 1 sayfası